Kreatywny czas z dzieckiem – ciekawe pomysły

Kreatywny czas z dzieckiem – ciekawe pomysły

Czas spędzany z dzieckiem to nie tylko zabawa dostarczający rozrywki. Zadaniem rodziców i opiekunów jest pobudzanie zdolności i talentów u dzieci. Kreatywne zabawy to również rozwój psychiczny i motoryczny. To również budowie więzi rodzinnych. Przygotowaliśmy kilka pomysłów na kreatywne zabawy z dziećmi

Ręczna biżuteria i dekoracje

Ręcznie robiona biżuteria artystyczna to hit od wielu sezonów. Jej tworzenie może być również formą zabawy i rozwijaniem zdolności manualnych u dzieci. Zabawę tę polubią nie tylko dziewczynki, ale również chłopcy. Razem z dzieckiem możesz tworzyć efektowne kolczyki, bransoletki, wisiorki i naszyjniki. Materiał jest dostępny wszędzie. Jesienią może to być jarzębina, kasztany, żołędzie lub szyszki. Latem do stworzenia biżuterii mogą posłużyć liście, kamyki, kwiaty czy znaleziony podczas wakacji bursztyn. Do stworzenia niepowtarzalnych ozdób mogą posłuż tez suszone owoce, makaron czy opakowania po słodyczach. To zabawa na długie godziny.

Możesz też wprowadzić dziecko w świat decoupage. Ta forma sztuki wymaga precyzji, ale daje też dużo satysfakcji. Razem może stworzyć ozdobne kubeczki, ramki na zdjęcia czy zakładki do książek. Sklep decoupage zaopatrzy Cię w potrzebne materiały. Znajdziesz tam również kursy i szkolenia na temat tej pięknej techniki

Malowanie – uwolnij w maluchu artystę

To chyba najprostsza i najbardziej typowa forma kreatywnej zabawy dla dziecka. Nie ograniczaj się tylko do wręczenia maluchowi kredek i papieru. Uczestnicz razem z nim w tej zabawie i dawaj ciekawe pomysły. Malowanie rękami, stopami, a może trzymanie pędzelka ustami? Ogranicza cię tylko twoja wyobraźnia i materiały plastyczne. Wyobraźnia nie ma granic, a w brakujące artykuły dla plastyków zaopatrzy cię sklep z tego rodzaju materiałami. Warto do niego zajrzeć nie tylko po potrzebne materiały, ale również po dawkę inspiracji.

Miejsce na twórczość dziecka - pudełko na skarby

Dzieci lubią się chwalić swoimi dziełami. Warto raz na jakiś czas zrobić mini wystawę twórczości dziecka. Takim pretekstem może być na przykład zbliżająca się wizyta dziadków. Przeznacz jedno pomieszczenie lub jego część, na dzieła dziecka. Zobaczysz z jakim entuzjazmem będzie opowiadać o tym co samo lub razem stworzyliście. To sprawi, że jeszcze z większą ochotą będzie chciało uczestniczyć w tego rodzaju kreatywnych zabawach. Po zakończonym wernisażu trzeba gdzieś pochować te cenne przedmioty. Pudełko dla dziecka na jego skarby będzie idealnym miejscem. Nie dość, że wszystko pomieści to jeszcze nauczy malca porządku.